Вижте кои са водачите на листите на „Продължаваме промяната“

Петков е водач на листата в Пловдив и 24 МИР София, а Василев в 23 МИР София и Хасково

| България, Политика

"Продължаваме Промяната" регистрира листите си за участие в изборите за Народно събрание на 14 ноември в 31 многомандатни избирателни района.

"Избрахме за листите хора, които имат кариера извън политиката и могат да се върнат към нея по всяко време. Така те не са зависими от политическия процес и от това да са в парламента. Това прави много по-трудно ние или някой друг да им каже какво да правят. Страната е готова да влязат добри секторни професионалисти, които знаят какви са проблемите, имат смелостта да ги назоват и да намират подходящите решения. Ние не събираме професионални партийци, а група от съмишленици", заяви съпредседателят на коалицията Асен Василев.

Ицо Хазарта се кандидатира за депутат от „Продължаваме промяната“

КС отказа да конституира Кирил Петков като страна по делото за гражданството му

Ето всички водачи на листите на „Продължаваме Промяната“ в страната:

1. Благоевград - Андрей Атанасов Гюров – преподавател по финанси в Американския университет в Благоевград

2. Бургас - Константин Живков Бачийски – предприемач, специалист по информационни технологии, общински съветник в Бургас

3. Варна - Даниел Максим Лорер – предприемач, икономист, с богат международен опит, владее 5 езика

4. Велико Търново - Йордан Ивов Терзийски – архитект, с 15 г опит в проектирането на обществени сгради, създател на стартъп компания, която разработва енергоефективна умна къща

5. Видин - Петър Любенов Миланов – журналист с над 20 г. опит, участва активно в граждански инициативи и екологични движения, директор на фондация „Нова геренация“ за културни прояви

6. Враца - Деница Димитрова Симеонова – инженер, мениджър на глобалната програма за иновации на Кралската академия по инженерство на Великобритания, бивш изпълнителен директор на Асоциацията на българските лидери и предприемачи (ABLE)

7. Габрово - Яна Веселинова Балникова – предприемач, бакалавър по японистика и магистър по бизнес администрация, заместник министър на икономиката в първото служебно правителство на Стефан Янев

8. Добрич - Йорданка Яникова Костадинова – фармацевт, специалист по здравен мениджмънт

9. Кърджали - Димитър Владимиров Илиев - рали състезател, експерт по пътна безопасност, преподавател в катедра „Технически и ледени спортове“ на НСА

10. Кюстендил - Георги Николаев Стамов – финансист, експерт по информационни технологии и цифрови трансформации

11. Ловеч - Искрен Цветославов Арабаджиев – икономист, с опит в сферата на данъците, счетоводството и финансите

12. Монтана - Инна Владимирова Иванова – специалист по хранително-вкусова промишленост, развива агробизнес, шампион по плуване

13. Пазарджик - Ивайло Валентинов Шотев – икономист, управител на компания за хранителни добавки и козметика, развива проекти в областта на международната търговия

14. Перник - Никола Георгиев Минчев – юрист, адвокат с опит в областта на банковата регулация и капиталовите пазари 15. Плевен - Иван Маркос Христанов – финансист, изгражда една от най-големите новостартиращи компании в България, стратегически съветник на множество млади компании

16. Пловдив - Кирил Петков Петков – икономист, министър на икономиката в първия служебен кабинет на Стефан Янев, съпредседател на „Продължаваме Промяната“

17. Пловдивски - Росен Добрев Костурков – инженер, предприемач, създава първия по рода си обучителен център в партньорство с производствени предприятия

18. Разград - Марин Шишев Шишев – финансист, търговец на етерични масла. Работил за обединяване на сектора на производителите на етерични масла.

19. Русе - Николай Йорданов Събев – икономист, предприемач, създател на една от най-големите логистични фирми в България „Еконт“

20. Силистра - Стоян Иванов Георгиев – пилот, създава една от първите авиационни фирми за селскостопанска авиация в България и на учебен център за пилоти

21. Сливен - Татяна Славова Султанова-Сивева – експерт по екология и мониторинг на околната среда, работила в Министерство на околната среда и водите, преподавател в Пловдивския университет

22. Смолян - Михал Григов Камбарев – специалист информационни технологии, доброволец в младежката организация на Българския червен кръст

23. София 23 МИР - Асен Васков Василев – икономист, министър на икономиката и на финансите в служебните кабинети на Марин Райков и Стефан Янев, съпредседател на „Продължаваме Промяната“

24. София 24 МИР - Кирил Петков Петков – икономист, министър на икономиката в първото служебно правителство на Стефан Янев, съпредседател на „Продължаваме Промяната“

25. София 25 МИР - Христо Христов Петров – Ицо Хазарта – известен изпълнител, основател на групата „Ъпсурт“ с активна гражданска позиция по много социални теми

26. София област – Александър Димитров Дунчев – лесовъд, еколог, изпълнителен директор на Изпълнителна агенция по горите, преподавател с научна степен доктор в Лесотехническия университет

27. Стара Загора - Радослав Стефанов Рибарски – енергетик, работил по проекти за възобновяема енергия за изграждане на вертропаркове, фотоволтаични централи и серопочистващи инсталации

28. Търговище - Александра Стефанова Милчева – експерт по киберсигурност с фокус върху управлението на кибер риска

29. Хасково - Асен Васков Василев - икономист, министър на икономиката и на финансите в служебните кабинети на Марин Райков и Стефан Янев, съпредседател на „Продължаваме промяната“

30. Шумен - Антония Кънчева Димитрова – журналист и преподавател, завършила е специалност „педагогика“, лектор за обучение на млади хора.

31. Ямбол - Мирослав Николаев Иванов – юрист, специалист в областта на трудовото, семейно и застрахователно право.

Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук

Прочетете още