Спартак игра добре, но загуби от Лудогорец след дузпа

Истински футболен празник сътвориха с играта си отборите на Спартак Варна и Лудогорец. Срещата завърши с победа на гостите с 0:1 в 1/16-финал от турнира за Купата на България.
 „Соколите” показаха сериозно самочувствие и дадоха заявка за сериозно присъствие във футболното първенство, съобщава страницата на варненци във фейсбук.
Първото положение за варненци дойде в 25-а минута след центриране. Топката красиво насочи с глава Цветан Илиев, но вратарят на Лудогорец Кахлина показа добра намеса и изби. Последваха още добри взаимодействия за Спартак пред вратата на разградчани, но безуспешни.
Даниел Начев се опита да даде аванс за своя отбор в 31-а минута, но не успя да пробие защитата на „орлите”.
Отлично взаимодействие в предната линия на няколко пъти показа тандемът Цветан Илиев, Мехмед Сабри и Иван Колев.
Най-добрата възможност за тима от Разград дойде в 36-а минута след неточност на Даниел Начев. Там стражът на Спартак Станислав Нисторов се намесе отлично и извади сигурен гол от своята врата.
Още преди почивката, Лудогорец”взе преднината в мача след отсъдена дузпа. Точен за 0:1 бе Ихиньо Марин в 45-а минута.
В началото на второто полувреме Иван Колев за Спартак падна в наказателното поле. Главният съдия на срещата  Станислав Тодоров даде жълт картон за симулация на футболиста, но не и дузпа.
Георги Бабалиев пропусна прекрасна възможност да изравни резултата в ’63-а минута.
Генади Луго имаше шанс да отбележи в 80-та минута във вратата на Кахлина, но топката премина встрани от гредата.
И двата отбора бяха без своите старши треньори. Валдас Дамбраускас още е под карантина заради положителен тест за коронавирус, а наставникът на домакините Васил Петров изтърпява наказание.
Записаният като старши треньор за мача на Спартак Стефан Дончев започна срещата със следния състав:
1. Станислав Нисторов – вратар, 6. Генади Луго – капитан, 3. Ибрям  Ибрям, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 17. Цветан Илиев, 8. Георги Георгиев, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев, 9. Мехмед  Мехмед, 5. Иван Колев
Резерви: 12. Християн  Славов – вратар, 83. Иван Пенев, 15. Мартин  Янакиев, 24. Георги Божилов, 2. Велислав  Боев, 13. Архан Исуф, 22. Александър Стефанов
Главен съдия на мача: Станислав Тодоров (Шумен)
Асистенти: Мартин Димитров и  Светослав Стойчев (Шумен)
Четвърти съдия: Борис Попов (Русе)
Делегат: Кондьо Кондев – (Сливен)
Дежурен наблюдател: Живко Недялков (Бургас)